Zgromadzenie obraduje na dwóch sesjach rocznie. Pierwsza sesja rozpoczyna się w trzeci poniedziałek stycznia, a druga sesja w pierwszy poniedziałek września.
Zgromadzenie zbiera się na sesji nadzwyczajnej na wniosek Prezydenta Republiki, Prezesa Rady Ministrów lub jednej piątej wszystkich deputowanych.
Sesje nadzwyczajne zwoływane są przez Przewodniczącego Zgromadzenia na podstawie uprzednio określonego porządku dziennego.
Artykuł 75
Zgromadzenie wybiera i odwołuje swojego Przewodniczącego.
Zgromadzenie jest zorganizowane i pracuje zgodnie z regulaminem uchwalonym głosami większości wszystkich członków.
Artykuł 76
Przewodniczący przewodniczy obradom, kieruje pracami, zapewnia poszanowanie praw Zgromadzenia i jego członków oraz reprezentuje Zgromadzenie w stosunkach zewnętrznych.
Najwyższym urzędnikiem cywilnym Zgromadzenia jest sekretarz generalny.
Niezbędną obsługę pracy Zgromadzenia wykonują jego urzędnicy w sposób określony przez regulamin wewnętrzny.
Artykuł 77
Zgromadzenie wybiera ze swojego składu komisje stałe, może też tworzyć komisje nadzwyczajne.
Zgromadzenie ma prawo - a na wniosek jednej czwartej wszystkich swoich członków – obowiązek utworzenia komisji śledczej dla zbadania określonej sprawy. Ustalenia komisji nie są wiążące dla sądów, ale mogą stać się podstawą powiadomienia prokuratury, która oceni je zgodnie z procedurą przewidzianą ustawą.
Komisje śledcze działają zgodnie z procedurą określoną przez ustawę.
Artykuł 78
Zgromadzenie podejmuje uchwały większością głosów, w obecności więcej niż połowy wszystkich swoich członków, oprócz przypadków, kiedy Konstytucja przewiduje większość kwalifikowaną.
Posiedzenia deputowanych zwołane niezgodnie z regulaminem nie mają skutków prawnych.
Artykuł
79
Posiedzenia Zgromadzenia są jawne.
Na wniosek Prezydenta Republiki, Prezesa Rady Ministrów lub jednej piątej deputowanych jawność posiedzenia Zgromadzenia może zostać uchylona, jeżeli głosowała za tym większość wszystkich jego członków.
Artykuł 80
Prezes Rady Ministrów i pozostali członkowie Rady Ministrów są zobowiązani do udzielenia odpowiedzi na interpelacje i zapytania deputowanych w terminie trzech tygodni.
Członek Rady Ministrów ma prawo uczestniczyć w posiedzeniach Zgromadzenia lub jego komisji; udziela mu się głosu zawsze, gdy o to prosi.
Kierownicy instytucji państwowych, na wniosek komisji parlamentarnych, udzielają wyjaśnień i składają informacje o szczegółowych sprawach ich działalności, o ile ustawa to dopuszcza.