IV Piknik Archiwalny, Warszawa 8 czerwca 2013 r.

Już po raz czwarty Archiwum Sejmu wzięło udział w Warszawskim Pikniku Archiwalnym, organizowanym w związku z przypadającym na dzień 9 czerwca Międzynarodowym Dniem Archiwów. Tym razem impreza odbyła się w dniu 8 czerwca i przyjęła nieco inny niż w poprzednich latach kształt. Miejscem wystaw i konferencji były już bowiem nie tylko, udostępnione gościnnie, sale Pałacu Staszica, ale także m.in. Pałac Raczyńskich – siedziba Archiwum Głównego Akt Dawnych, Zamek Królewski w Warszawie i Muzeum Drukarstwa, zaś honorowy patronat nad nią objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Wszystkie prezentowane podczas pikniku wystawy i spotkania nawiązywały do wiodącego w tym roku hasła „Gdzie jest młodzież z tamtych lat, czyli warszawskie archiwa w akcji!”. Także nasza „sejmowa” mini wystawa, przygotowana wspólnie z Archiwum Prezydenta RP i Archiwum Senatu, a zatytułowana „Młodzi obywatele wolnej Polski”, nie odbiegała w swej treści od hasła głównego. Wspólnie z kolegami z zaprzyjaźnionych archiwów zaprezentowaliśmy fotografie z historycznych już obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży, a także spotkań najmłodszych obywateli naszego kraju z Prezydentami RP oraz Marszałkami Sejmu i Senatu.

IV Warszawski Piknik Archiwalny był także okazją do spotkania i dyskusji z Henrykiem Wujcem – doradcą Prezydenta RP oraz do zapoznania się z pracami zespołu realizującego projekt „Archiwa Przełomu 1989 – 1991”. O uczestnictwie Archiwum Sejmu w tym przedsięwzięciu opowiadał Michał Barcikowski. Wspaniała pogoda oraz niepowtarzalna oprawa muzyczna dopełniły całości imprezy i spowodowały, że większość uczestników i odwiedzających uznało ją za udaną. Jak zwykle zapraszamy Państwa za rok i aby do tego zachęcić poniżej przedstawiamy krótki fotoreportaż z tego wydarzenia.

Plakat.

Program IV Warszawskiego Pikniku Archiwalnego.

Współorganizatorzy IV Warszawskiego Pikniku Archiwalnego.

Galeria IV Piknik Archiwalny